Search
Close this search box.

انواع جراحی زیبایی پلک

انواع جراحی زیبایی پلک، می‌توانند فرم پلک‌های بالا و پایین را اصلاح کنند. برخی افراد به‌طور طبیعی و ژنتیکی دارای پلک‌های افتاده یا پف کرده هستند و برخی دیگر، طی افزایش سن و تضعیف کلاژن سازی این حالت را تجربه می‌کنند. با توجه به اینکه پوست پلک فوقالعاده نازک و ظریف است، زودتر از سایر بخش‌های صورت حالت افتاده پیدا می‌کند و برای بهبود فرم نیازمند جراحی لیفت پلک بالا و پایین یا جراحی ترمیمی پلک می‌باشد. ممکن است فقط پلک بالا، یا فقط پلک پایین یا هر دو پلک مورد جراحی قرار گیرد، تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد انواع جراحی زیبایی پلک بدانید.

انواع جراحی زیبایی پلک چیست؟

چشم‌ها با پوششی به نام پلک پوشیده شده و حالت پلک‌ها نیز تاثیر زیادی را بر چشم‌های فرد می‌گذارد. بنابراین اگر پلک‌ها فرم جوان و شادابی داشته باشند، چشم نیز پر انرژی و زیباتر نمایان می‌شود و برعکس، اگر پلک فرد افتاده و چروک باشد، چشم‌ها نیز خسته، افسرده و خشمگین به نظر می‌رسند. انواع جراحی زیبایی پلک به منظور رفع مشکلات، چین و چروک ها و افتادگی پلک استفاده می شوند. در ادامه انواع جراحی زیبایی پلک آورده شده است.

لیفت پلک پایین

عوامل ژنتیکی و افزایش سن می‌توانند موجب افتادگی پلک پایین چشم شوند. در شرایطی که پلک پایین افتاده و پف کرده باشد، ظاهر فرد بزرگتر از سن واقعی به نظر می‌رسد و حالت غمگین و افسرده‌ای به چهره القا می‌شود. در این شرایط، جراحی لیفت پلک پایین اقدامی موثر است که برای مدتی نسبتا طولانی، فرم پلک را بهبود می‌دهد.

در این نوع عمل، پوست و ماهیچه اضافه پلک برش داده و برداشته می‌شود و پلک به مقدار لازم بالا می‌رود. در این نوع جراحی لازم است که مقداری از چربی‌ها جابجا شده و عضلاتی از لایه زیرین تقویت شوند تا کمتر تحت تاثیر پیری و افزایش سن قرار گیرند. در نتیجه این عمل، افتادگی و پف زیر چشم رفع می‌شود و اگر عدم تقارنی بین دو چشم باشد، به‌طورکلی برطرف می‌گردد.

انواع جراحی پلک

در مورد هزینه جراحی پلک بیشتر بدانید.

لیفت پلک بالا

 لیفت پلک بالا نیز روندی مشابه لیفت پلک پایین دارد؛ با این تفاوت که در این عمل، تمامی تغییرات لازم، روی پلک بالای فرد انجام می‌شوند. افتادگی پلک بالا که یک عارضه شایع در اثر افزایش سن و پیری است، با تغییراتی که روی ماهیچه، چربی و پوست پلک انجام می‌شود، قابل رفع شدن است. و از آنجایی که افتادگی پلک بالا می‌تواند بینایی فرد را محدود کند، لیفت پلک بالا با هدف درمان نیز انجام می‌پذیرد. شایان ذکر است که اگر هدف این عمل بهبود بینایی و افزایش میدان دید باشد، تحت پوشش بیمه‌های درمانی نیز قرار می‌گیرد و هزینه زیادی را به دنبال ندارد. افزون بر این مزایا، لیفت پلک بالا، موجب جوانسازی چهره می‌شود و فرم شادابی را برای چشم‌ها به ارمغان می‌آورد.  

در مورد ماندگاری تزریق چربی به صورت بیشتر بدانید.

جراحی ترمیمی پلک

جراحی ترمیمی پلک نیز از دیگر عمل‌های زیبایی و درمانی است که برای بهبود فرم پلک انجام می‌شود. هدف اصلی این عمل، ایجاد فرم مناسب برای پلک است؛ به‌طوری‌که بینایی فرد دچار هیچگونه اختلال و محدودیتی نباشد و در کنار آن، فرم جوان و زیبای خود را نیز حفظ کند. البته توجه داشته باشید که تبحر و تجربه جراح در این نوع عمل حرف اول را می‌زند و اگر پزشک جراح مهارت کافی را نداشته باشد، فرم پلک‌ها هماهنگی با سایر اجزای صورت ندارد.

زمانیکه یک بیماری مثل سرطان باعث ایجاد کیست در ناحیه پلک می‌شود، برای بهبود فرم پلک،  پس از برداشت کیست از این عمل استفاده می‌کنند. همچنین در اثر ضربات شدیدی که به چشم وارد می‌شوند، ممکن است فرم پلک از حالت طبیعی خود خارج شود و نیاز به عمل ترمیمی داشته باشد. جالب است بدانید در شرایطی که عمل لیفت پلک و بلفاروپلاستی به خوبی انجام نشده نیز عمل ترمیمی پلک به تحقق نتیجه مورد نظر کمک می‌کند‌.

بلفاروپلاستی

افزایش سن یکی از شایعترین علل افتادگی پلک است. زمانیکه خاصیت ارتجاعی یا کشسانی بافت‌ پیوندی پلک تحلیل می‌رود، افتادگی پلک‌ها عارضه‌ای طبیعی است که حالت صورت را به سمت غم و خستگی سوق می‌دهد و از جوانی و شادابی آن می‌کاهد. در این شرایط است که یک پزشک حاذق و کاربلد بافت چربی و پوست پلک را بهبود می‌دهد و با تقویت ماهیچه زیرین، به اصلاح فرم پلک‌ها کمک می‌کند. عمل بلفاروپلاستی عملی کاربردی و موثر در جهت جوانسازی چهره و بهبود میدان دید است که موجب لیفت پلک می‌شود و شادابی و جذابیت آن را در پی دارد.

تنها یک پزشک باتجربه و ماهر است که می‌تواند با رعایت ریزترین جزییات، عمل بلفاروپلاستی را به نتیجه‌ای رضایتبخش منتهی کند. چراکه این عمل نیازمند دانش جامع و دقیق در حوزه آناتومی است؛ و نتیجه زیبا و رضایتبخش آن زمانی محقق می‌شود که کوچکترین چین و چروک‌ها و عضلات نیز به درستی جایگذاری شده باشند.

مدل های جراحی پلک

کلام آخر

دکتر سعید عاشوری یکی از بهترین متخصصین انجام انواع جراحی زیبایی پلک می باشد. این پزشک دارای سابقه زیاد و انجام صدها جراحی موفقیت آمیز پلک در اهواز می باشند. اگر مایل به جراحی زیبایی پلک هستید، همین امروز به جهت دریافت تایم مشاوره با بهترین جراح بلفاروپلاستی تماس بگیرید.

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری دوران تحصیلات عمومی و تخصص پوست خود را در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند، ایشان یکی از جراحان زبده کشور هستند که علاوره بر پوست در زمینه انواع جراحی های زیبایی صورت نظیر جراحی بلفاروپلاستی و همچنین تزریقات ژل، چربی و بوتاکس و ... مهارت ویژه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا