Search
Close this search box.

تزریق بوتاکس به زیر بغل

اگر با مشکل تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل خود مواجه هستید، توصیه می‌شود از روش درمانی تزریق بوتاکس زیر بغل استفاده کنید. برخی افراد به دلیل تعریق بیش از حد در این ناحیه، احساس ناراحتی می‌کنند و از شرکت در جمع‌های خانوادگی و دوستانه خودداری می‌کنند. تزریق بوتاکس زیر بغل می‌تواند به این افراد کمک کند تا مشکل تعریق را کاهش دهند. در ادامه این مقاله از گروه دکتر سعید عاشوری با جزئیات بیشتری در مورد این روش درمانی آشنا خواهید شد.

نحوه بوتاکس زیر بغل

نحوه بوتاکس زیر بغل

پس از آماده‌سازی پوست، بوتاکس به زیر پوست تزریق می‌شود. این تزریق معمولاً به شکل یک شبکه انجام می‌شود و نقاط تزریق از یکدیگر به فاصله تقریباً 1-2 سانتیمتر قرار دارند. پیش از انجام تزریق، پزشک ممکن است ناحیه مورد نظر را با استفاده از یخ یا پماد بی‌حسی موضعی بی حس کرده و این کار به شما کمک می‌کند تا در حین تزریق هیچ دردی احساس نکنید.

مزایای تزریق بوتاکس به زیر بغل

استفاده از تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل به عنوان یک روش درمانی محبوب و مؤثر، به دلیل فواید متعدد آن، جایگاه خود را پیدا کرده است. این روش باعث کاهش تعریق بیش از حد در منطقه زیر بغل می‌شود و افراد از نگرانی‌های مربوط به تعریق بیش از حد در جمع‌های اجتماعی خود خلاص می‌شوند. همچنین این فرایند به افراد این امکان را می‌دهد که بدون هر گونه ترس یا حس خجالت، لباس‌های مورد علاقه خود را انتخاب و پوشش دهند.

بوتاکس زیر بغل برای چه افرادی مناسب است؟

در صورتی که شخص با مشکل هایپرهیدروزیس روبرو شده و تعریق بیش از حد برای او ناراحت‌کننده است، او می‌تواند به تزریق بوتاکس زیر بغل روی آورد. برای انجام این تزریق، شخص باید شرایط زیر را داشته باشد:

 1. در دوران بارداری یا شیردهی نباشد.
 2. در محل تزریق بوتاکس، هیچ علائم عفونت پوستی وجود نداشته باشد.
 3. فرد سابقه حساسیت به بوتاکس را نداشته باشد.

بیشتر بدانید: کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس

روش تزریق بوتاکس زیر بغل

در کل، کل فرآیند تزریق بوتاکس حدود ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. ابتدا، شما باید به دنبال یک متخصص پوست، مو و زیبایی بگردید. سپس پس از انتخاب پزشک، یک جلسه مشاوره تزریق بوتاکس را در نظر بگیرید و به سرعت برای انجام این روش درمانی آماده شوید. مراحل تزریق بوتاکس به شرح زیر است:

 • پزشک، پس از ترتیب داروها، شما را به اتاق تزریق دعوت می‌کند.
 • در این مرحله، پزشک یا پرستار از شما خواهش می‌کند که لباس خود را بیاورید.
 • شما باید روی صندلی اختصاصی دراز کشیده و دست‌هایتان را پایین سرتان قرار دهید.
 • ناحیه زیر بغل شما با مواد ضدعفونی کننده پاکسازی می‌شود و پزشک محل درمان را با خودکار پوست علامت‌گذاری می‌کند.
 • در مرحله نهایی، پزشک بوتاکس را در ناحیه زیر بغل تزریق می‌کند.
 • به یاد داشته باشید که برای دستیابی به نتایج مطلوب این روش، تنها یک جلسه درمانی کافی است.

افراد منع از تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس برای بیشتر افراد هیچ خطری ندارد. اما باید توجه داشت که برخی از افراد ممکن است به دلیل وضعیت‌های خاص آسیب ببینند. افرادی که دارای ضعف شدید عضلانی، مشکلات قلبی، یا حساسیت به مواد تزریقی بوتاکس هستند، نباید این روش را انجام دهند. همچنین برای خانم‌های باردار و شیرده، تزریق بوتاکس ممکن است خطرناک باشد و باعث آسیب به جنین شود. اگر بعد از تزریق بوتاکس، حساسیت در بدن ایجاد شود، این نشان‌دهنده حرکت آنتی‌ژن سم توسط مویرگ‌های خونی است، که ممکن است برای خانم‌های باردار به جنین صدمه وارد کند.

مراقبت‌ های پس از بوتاکس زیر بغل

پس از تزریق بوتاکس زیر بغل، اجرای اپیلاسیون، استفاده از موم و لیزر تا چند روز آینده توصیه نمی‌شود. از حمام رفتن و شستن نیز بهتر است در ۲۴ ساعت اولیه پس از تزریق خودداری کنید. برای انجام فعالیت‌های ورزشی یا بدنسازی و همچنین مصرف دخانیات، مشورت با پزشک مناسب است. برای کاهش تورم در ناحیه زیر بغل، پزشک ممکن است استفاده از کمپرس یخ را توصیه کند. سردرد بلافاصله پس از تزریق بوتاکس ممکن است واقعیت باشد و می‌توانید برای تسکین از مسکن‌های معمولی استفاده کنید.

ماندگاری بوتاکس به زیر بغل

معمولاً بعد از یک هفته از تزریق بوتاکس زیر بغل، اثرات آن قابل مشاهده هستند. ماندگاری نتایج بوتاکس در ناحیه زیر بغل معمولاً بین ۴ تا ۱۲ ماه است، اما این مدت برای هر فرد متفاوت است. بهترین زمان برای تزریق مجدد بوتاکس زیر بغل، پس از گذشت حدود ۶ ماه از تزریق اولیه است.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

اگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک متخصص و با استفاده از مواد درجه یک انجام شود، ممکن است در ابتدا عوارض جانبی کمی داشته باشد که با مراقبت‌های پزشکی بهبود می‌یابد. اما اگر این تزریق به صورت غیراصولی انجام شود، عوارض خطرناکی به وجود خواهد آمد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس زیر بغل از چند سالگی است؟

بهتر است این روش درمانی را تا از سن ۲۰ سالگی به بعد در نظر داشته باشید زیرا به منظور کنترل تعریق شدید و حفظ نتیجه در این سن نتیجه بعد از تزریق مطلوب تر است.

بیشتر بدانید: تزریق بوتاکس مردان

تزریق بوتاکس زیر بغل در شیردهی و بارداری

تاکنون تحقیقات جامعی در این زمینه انجام نشده است، اما تخصصیان توصیه می‌کنند که در دوران بارداری و شیردهی از تزریق بوتاکس پرهیز کنید تا احتمال ایجاد عوارض در جنین و نوزاد به حداقل ممکن کاهش یابد.

چه مراقبت‌هایی بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل لازم است؟

برای حفظ نتایج بهتر پس از تزریق بوتاکس زیر بغل، اقدامات مراقبتی زیر را در 48 ساعت اولیه توصیه می‌شود:

 • اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های فیزیکی بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل.
 • استفاده از آب ولرم یا سرد برای دوش گرفتن و اجتناب از آب گرم؛ زیرا این ممکن است به تغییر حالت بوتاکس و بروز مشکلات منجر شود.
 • به تأخیر انداختن اپیلاسیون تا زمانی که پزشک اجازه ندهد و اجتناب از لیزر کردن مو‌های زائد در ناحیه زیر بغل بدون مجوز پزشک.
 • اجتناب از دست زدن و مالیدن ناحیه زیر بغل؛ زیرا این ممکن است حالت بوتاکس‌های تزریق شده را تغییر داده و به نتایج مطلوب نرساند.
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش التهاب و کبودی در نواحی زیر بغل.
 • به تاخیر انداختن مصرف دخانیات، الکل و داروهای رقیق‌کننده خون تا چند روز.

بهترین بوتاکس زیر بغل

در بازار، بوتاکس با علامت‌های تجاری مختلف وجود دارد و انتخاب نوع خاص آن به محل تزریق بستگی دارد. در حال حاضر، برند محبوب دیسپورت انگلیسی به عنوان بهترین مارک بوتاکس زیر بغل شناخته می‌شود. این برند به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود زیرا عوارض جانبی آن بسیار کمتر بوده و در برخی از افراد ماندگاری آن تا ۱۶ ماه نیز ممکن است.

سوالات متداول

 1. آیا در هنگام تزریق بوتاکس زیر بغل درد احساس می‌شود؟

نه، زیرا پزشک قبل از تزریق از مواد بی‌حس کننده برای کاهش درد استفاده می‌کند.

 1. آیا اثرات تزریق بوتاکس زیر بغل دائمی است؟

نه، پس از گذشت ۹ الی ۱۲ ماه، افراد برای تزریق مجدد باید اقدام کنند.

 1. چقدر زمان برای درمان تعریق زیر بغل با تزریق بوتاکس لازم است؟

درمان تعریق زیاد با استفاده از تزریق بوتاکس، در یک جلسه و در بازه زمانی تقریباً 15 تا 30 دقیقه انجام می‌شود. پس از اتمام جلسه درمانی، نیازی به استراحت نیست و فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.

نتیجه گیری

کلینیک پوست و لیزر دکتر سعید عاشوری، متخصص پوست، مو و زیبایی، یکی از مراکز برتر در زمینه پوست در اهواز محسوب می‌شود. این مرکز با بهره‌گیری از مهارت، تجربه و دانش فراوان، خدمات افزایش حجم و تغییر شکل با استفاده از تزریق یا پیوند چربی را با بهترین نتایج، با کمترین عوارض و ماندگاری بالا به شما ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر، با شماره‌های تماس موجود در پایان صفحه تماس بگیرید.

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری دوران تحصیلات عمومی و تخصص پوست خود را در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند، ایشان یکی از جراحان زبده کشور هستند که علاوره بر پوست در زمینه انواع جراحی های زیبایی صورت نظیر جراحی بلفاروپلاستی و همچنین تزریقات ژل، چربی و بوتاکس و ... مهارت ویژه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا