Search
Close this search box.

سن مناسب تزریق فیلر لب

سن مناسب تزریق فیلر لب از سوالاتی است که بسیاری از نوجوانان در مورد آن سوال می کنند. ژل یا فیلر لب یکی از درمان های رایج برای شکل دهی و فرم دهی به لب ها می باشد. با توجه به اینکه نتایج تزریق ژل لب می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی لب‌ها و چهره‌ی فرد داشته باشد، بسیاری از افراد به خصوص دختران نوجوان از سنین پایین تمایل دارند که جهت تزریق ژل به لب اقدام نمایند، با این حال اکثر کلینیک‌ها جهت تزریق ژ‌ل به لب یا سایر خدمات زیبایی به افراد زیر 18 سال به اجازه و حضور والدین تاکید دارند. اما سن مناسب برای تزریق ژل لب چه سنی است؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد سن مناسب جهت تزریق ژل به لب بدانید.

حداقل و حداکثر سن تزریق فیلر لب

تزریق فیلر می‌توانند ویژگی‌های صورت شما را تقویت کنند، لب‌ها را حجیم کنند یا به خط فک، چانه و گونه‌ها حجم دهند. ممکن است از خود بپرسید که “سن مناسب برای دریافت فیلر لب چیست؟” پاسخ این است که تزریق فیلر پوستی می تواند از اوایل دهه بیست سالگی شروع شود و در طول زندگی شما ادامه یابد. درست مانند استفاده از کرم های ضد آفتاب و استفاده از محصولات مراقبت از پوست، فیلر های پوستی می توانند بخشی از روتین مراقبت از پوست شما باشند. در ادامه سنین مختلف برای دریافت فیلر لب را مورد بررسی قرار می دهیم.

در مورد ماندگاری تزریق چربی به صورت بیشتر بدانید.

تزریق فیلر لب در 20 سالگی

اگر عاشق ظاهر لب‌های پرتر و حجیم‌تر هستید، می‌توانید در اوایل دهه بیست سالگی خود تزریق فیلر لب داشته باشید. در این بازه سنی بسیاری از افراد مایل به تزریق فیلر لب هستند. تزریق فیلر لب با ظاهری جوان و شاداب شما را دو چندان زیبا خواهد کرد.

تزریق فیلر لب در دهه 30 و 40 سالگی

مردان و زنان در دهه سی و چهل سالگی مایل به تزریق فیلر لب هستند تا خطوط لب را صاف کنند و به لب ها ظاهری جوان و پرتر بدهند. هدف در این مرحله حفظ ظاهری جوان تر است. در واقع تزریق فیلر لب، یک راه حل غیر تهاجمی ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تغییرات ظریفی را در لب های خود ایجاد کنید. با داشتن لب های پرتر می توانید از داشتن چهره زیباتر لذت ببرید.

سن تزریق فیلر لب

در مورد تزریق ژل لب طبیعی بیشتر بدانید.

تزریق فیلر لب در دهه 50

زنان و مردان پنجاه ساله و بالاتر مایل به بازگرداندن حجم و کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط  لب های خود هستند. در این سن اغلب افراد به تزریق فیلر لب رو می آورند. از دست دادن کلاژن می تواند منجر به از دست دادن حجم لب ها شود. این باعث می شود که این درمان برای هر کسی که خواهان ظاهری شاداب بدون انجام درمان جراحی تهاجمی است، گزینه ای عالی باشد.

سن مناسب تزریق فیلر لب چند سال است؟

باید توجه داشته باشید که تغییراتی که در سنین بلوغ شروع می‌شود معمولاً تا اوایل دهه 20 سالگی ادامه دارد بنابراین اکثر متخصصین حوزه‌ی زیبایی توصیه دارند که جهت هرگونه تغییر زیبایی در نواحی مختلف صورت و بدن مانند جراحی بینی، جراحی سینه، تزریق ژل و …. تا 21 سالگی صبر نمائيد.

محصولاتی که جهت تزریق به لب در بازار وجود دارند از شرکت‌های داروسازی مختلفی در سراسر جهان ارائه شده‌اند و تقریباً تمامی این محصولات از طرف سازمان غذا و دارو جهت تزریق به افراد بالای سن 21 سال مجوز دارند و در صورت تزریق این محصول به افراد زیر 21 سال، مسئولیت هرگونه عارضه‌ی جانبی یا تاثیرات ناخواسته بر عهده‌ی پزشک یا فرد تزریق کننده خواهد بود.

همچنین افرادی بالای 21 سال که قصد تزریق ژل‌های پرکننده‌ی لب را دارند بهتر است پیش از تزریق محصول ابتدا با یک پزشک متخصص زیبایی مشاوره کامل داشته باشند تا در صورتی که واقعاً احتیاج به تزریق ژل دارند اقدام به این تزریق داشته باشند.

به طور کلی اغلب محصولاتی که در حوزه‌ی زیبایی عرضه شده است مانند تزریق ژل و بوتاکس برای افرادی که علائم پیری در چهره‌ی آنها شروع به ظاهر شدن نموده است توصیه می‌شود. اولین علائم پیری اغلب بعد از سنین 30 الی 35 سالگی ظاهر می‌شود. بنابراین بهتر است هرگونه جراحی یا اقدام زیبایی که مرتبط با عوارض افزایش سن می‌باشد برای اواخر سنین جوانی و میانسالی انجام شود.

در مورد ژل لب روسی بیشتر بدانید.

خطرات انجام فیلر لب در سن پایین

به دلیل ماهیت موقتی فیلرهای لب، توجه بسیار کمی به اثرات ماندگار چنین درمان هایی بر روی افراد جوان امی باشد. با این حال، تعدادی از مشکلات طولانی مدت وجود دارد که می تواند به دلیل انجام تزریق فیلر های لب در سنین پایین ایجاد شود. برای شروع، جوانانی که تحت تزریق فیلر های پوستی قرار گرفته‌اند تشخیص جوان یا پیری آنها را دشوارتر است و معمولا پس از تزریق فیلر افراد بیشتر از سن خود به نظر می رسند. دیگر خطرات تزریق فیلر لب در سنین پایین در ادامه آورده شده است:

اعتیاد به جراحی زیبایی و تزریقات

تزریق فیلر لب می‌تواند به شادابی صورت کمک کند. با این حال، بیمارانی که تحت درمان‌های تزریق فیلر لب مکرر قرار می گیرند، ممکن است به درمان معتاد ‌شوند و شروع به جستجوی راه‌های مختلف برای تغییر ظاهر خود ‌کنند.حل شدن کامل فیلرهای لب ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد، اما جستجوی درمان قبل از از بین رفتن اثرات آخرین تزریق به این معنی است که فرد به انجام تزریق و جراحی زیبایی معتاد شده است.

ایجاد ظاهری غیر طبیعی

مهم است که اطمینان حاصل کنید که از مقادیر کم فیلر برای رسیدن به ظاهر مطلوب لب های خود استفاده می کنید و از مقادیر بیش از حد استفاده نکنید. استفاده از فیلر لب بیش از حد می تواند منجر به ایجاد ظاهری غیر طبیعی شود.

حساسیت پوستی

ممکن است به دلیل استفاده از فیلر های نا مرغوب و واکنش های پوستی، فرد در تمام طول عمر مجبور به تحمل ظاهری ناخوشایند شود.

فیلر لب در سن پایین

در مورد بهترین مارک ژل لب بیشتر بدانید.

کلام آخر

اگر مایل به تزریق فیلر لب هستید، باید در مورد سن مناسب تزریق فیلر لب اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله در این خصوص توضیح داده شد. امیدوارم که توضیحات مفید بوده باشد.

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری دوران تحصیلات عمومی و تخصص پوست خود را در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند، ایشان یکی از جراحان زبده کشور هستند که علاوره بر پوست در زمینه انواع جراحی های زیبایی صورت نظیر جراحی بلفاروپلاستی و همچنین تزریقات ژل، چربی و بوتاکس و ... مهارت ویژه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا