Search
Close this search box.

نحوه خوابیدن پس از تزریق چربی به صورت

نحوه خوابیدن پس از تزریق چربی به صورت از مواردی است که باید به آن پس از این عمل زیبایی توجه ویژه شود. تزریق چربی به صورت یکی از روش‌هایی است که جهت کاهش چین و چروک و هم چنین افزایش حجم در قسمت‌های مختلف صورت انجام می‌شود. پس از تزریق چربی به صورت لازم است دستورالعمل‌هایی که جراح به شما ارائه نموده است را به صورت کامل انجام دهید تا بتوانید نتایج موفقیت آمیزی از این عمل داشته باشید. در ادامه‌ی این مقاله توضیحات مفصلی در این مورد خواهیم داشت. در صورتی که قصد تزریق چربی به صورت را دارید و یا اقدام به تزریق چربی به صورت کرده‌اید در ادامه‌ی این مقاله تمام نکاتی که باید در مورد خوابیدن پس از عمل تزریق چربی به صورت بدانید به شما آموزش داده شده است.

نکات مهم خواب مناسب پس از تزریق چربی به صورت

یکی از نکات مهم که بیماران سوال‌های فراوانی در مورد آن دارند نحوه‌ی خوابیدن پس از تزریق چربی به صورت می‌باشد پس از هر نوع مداخله‌ی جراحی، حتی جراحی‌های سرپایی مانند تزریق چربی به صورت لازم است دوره‌ای را به استراحت اختصاص دهید تا بدن شما بتواند زخم‌های ایجاد شده را ترمیم و التیام ببخشد. خواب کافی باعث می‌شود برش‌هایی که در ناحیه استخراج چربی ایجادشده است زودتر ترمیم شود، همچنین پیوند چربی‌های تزریق شده در صورت با سرعت و موفقیبت بیشتری انجام شود.

خواب مناسب پس از تزریق چربی به صورت

هرچقدر که شما در روزهای اول بیشتر استراحت کنید می‌تواندی دوران نقاهت را با سرعت بیشتری به اتمام برسانید.

در محل‌هایی که چربی برداشته شده است ممکن است با کبودی و تورم مواجه شوید، تورم و کبودی معمولاً پس از چند روز به تدریج از بین می‌رود.

به طور کلی توصیه می‌شود پس از تزریق چربی تا یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید و در منزل به استراحت بپردازید.

نکاتی که در هنگام خوابیدن پس از تزریق چربی به صورت باید به آنها توجه نمائید:

  • برای 3 الی 5 روز اول در هنگام خوابیدن باید سر خود را کمی بالاتر نگه دارید. می‌توانید از یک یا چند متکای اضافه در زیر سر خود استفاده نمائید. در واقع سر شما باید بالاتر از قلب قرار بگیرد. در طی روز می‌توانید روی کاناپه‌ و به صورت نشسته چرت بزنید.
  • تا زمان بهبودی کامل به روی شکم و یا پهلو نخوابید، توصیه می‌شود جهت جلوگیری از وارد آمدن هرگونه فشار در ناحیه‌ی تزریق چربی از خوابیدن در حالت‌هایی که به صورت شما فشار وارد می‌شود جلوگیری نمائید بنابراین لازم است تا زمانی که بهبودی کامل حاصل شود روی کمر دراز بکشید تا صورت شما هیچ گونه تماسی با متکا نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: هزینه‌ی تزریق چربی به صورت

در صورتی که به وضعیت خوابیدن روی کمر عادت ندارید لازم است از چند هفته پیش از جراحی تمرین نمائید تا به این وضعیت خوابیدن عادت نمائید تا پس از جراحی با اختلال خواب مواجه نشوید، در ابتدا ممکن است وضعیت خوابیدن جدید برای شما سخت باشد اما به تدریج به وضعیت جدید خوابیدن عادت خواهید کرد.

  • جهت جلوگیری از چرخیدن در هنگام خواب در دو طرف پهلوهای خود چند متکا و یا پتو قرار دهید. چرخیدن در هنگام خواب منجر به تماس صورت شما با متکا شده و فشار وارده می‌تواند در نتایج تزریق چربی اختلال ایجاد نماید. تا چند هفته پس از تزریق چربی به صورت لازم است از هرگونه فشار به صورت خودداری شود، این موضوع در هنگام خوابیدن نیز باید رعایت شود.
  • در صورتی که چربی از شکم، پهلو و یا سایر قسمت‌های بدن شما برداشته شده است در هنگام خوابیدن سعی کنید در حالتی قرار بگیرید که به این قسمت‌ها نیز فشاری وارد نشود. برش‌هایی که در این قسمت ها ایجاد شده است ممکن است با فشارهایی که در هنگام خواب به آن وارد می‌شود دچار خونریزی شود. بنابراین علاوه بر صورت به محل هایی که چربی از آن استخراج شده است نیز توجه نمائید.
  • در صورتی که در ناحیه برداشت چربی و یا نواحی مختلف صورت که تزریق انجام شده است احساس درد دارید می‌توانید یک ساعت پیش از خواب از داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح استفاده نمائيد تا در هنگام خوابیدن هیچ گونه درد و ناراحتی نداشته باشید. دردهای خفیف و شدید می‌تواند موجب بیدار شدن شما در طول شب شده و در روند خواب اختلال ایجاد نماید.
  • روبالشتی خود را هر شب عوض کنید تا از ورود هرگونه عفونت و عارضه پیشگیری شود.
خواب درست بعد از تزریق چربی

بیشتر بخوانید: مزایای تزریق چربی به صورت

کلام آخر

نکاتی که در مورد خوابیدن پس از تزریق چربی در این مقاله بیان شد نکات کلی هستند که لازم است رعایت نمائید، اما هر بیماری با توجه به شرایط خاص خود ممکن است لازم باشد موارد بیشتری را رعایت نماید بنابراین لازم است پس از تزریق چربی به صورت، دستورالعمل کاملی را که توسط پزشک به شما ارائه می‌شود به صورت دقیق اجرا نمائید تا از هرگونه مشکل و عارضه پس از تزریق چربی در امان باشید.

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری

دکتر سعید عاشوری دوران تحصیلات عمومی و تخصص پوست خود را در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند، ایشان یکی از جراحان زبده کشور هستند که علاوره بر پوست در زمینه انواع جراحی های زیبایی صورت نظیر جراحی بلفاروپلاستی و همچنین تزریقات ژل، چربی و بوتاکس و ... مهارت ویژه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا